Co robi Kumbi?

Załóżmy, że zamiast najbardziej czerwonego jabłka, wybieramy najlepszy prostopadłościan.

Jeśli kryterium wyboru jest wyłącznie maksymalna długość, zadanie jest proste.

Sprawa komplikuje się gdy bryła musi mieć jednocześnie maksymalną długość i maksymalną szerokość. W tym przypadku pomocne może być poszukiwanie maksymalnej powierzchni.

Podobnie, gdy wybieramy bryłę o maksymalnych długości, szerokości i wysokości, możemy oprześ się na maksymalnej objętości.

Problem zaczyna się gdy do dotychczasowych kryteriów dodamy minimalną masę. Tu kończy się nasza trójwymiarowa wyobraźnia.

A gdyby tak jeszcze dodać minimalną cenę?

Zobacz jak to robi Kumbi.

  • Max długość
  • Max długość + max zerokość
  • Max długość +max szerokość + max wysokość
  • Max długość +max szerokość + max wysokość + min masa
  • Max długość +max szerokość + max wysokość + min masa + nin cena

No cóż. Odgadnięcie dlaczego Kumbi tak właśnie wybrał zajmuje nieco czasu ale trudno się z nim nie zgodzić. Możesz wykonać to ćwiczenie samodzielnie. Model "Przykład nr 1" zawiera te dane.
Sprawdź też jak działa Kumbi gdy poszukujesz nie tylko maksymalnych czy minimalnych wartości ale wartości konkretne, na przykład długość 50 i cenę 40.

Właśnie do tego służy Kumbi.

Do porządkowania produktów/rozwiązań opisanych wieloma. mierzalnymi kryteriami tak jak się to (przynajmniej teoretycznie) robi przy wyborze samochodu, domu, ubezpieczenia, pralki, telefonu czy choćby dostawcy TV.

To nie wszystko. Popatrz na na aplikację Mapy. Kumbi potrafi porównać strukturę, profil rozwiązań.

Na co to jest dobre? Szukasz pracownika o specjalnym profilu? Chcesz ocenić stan techniczny urządzenia? A może Twoja dieta powinna zawierać odpowiednie proporcje składników. A co powiesz na segmentację klientów przez porównanie ich profili do profili tych najlepszych?

To są odpowiednie zadania dla Kumbi.

Kumbi